Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Trzecia dawka szczepionki dla najbardziej narażonych

Od września najbardziej narażeni i najstarsi Brytyjczycy będą otrzymywali trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, która ma dawać lepszą ochronę przed nowymi wariantami koronawirusa - zapowiedział na łamach "Daily Telegraph" odpowiedzialny za szczepienia wiceminister zdrowia Nadhim Zahawi.

"Kolejną, wzmacniającą dawkę substancji mają w pierwszej kolejności dostać osoby powyżej 70. roku życia, pracownicy opieki zdrowotnej i pracownicy socjalni" - powiedział w opublikowanym w sobotę wywiadzie Nadhim Zahawi.

Według wiceministra można się spodziewać, że do jesieni w Wielkiej Brytanii będzie dostępnych do ośmiu różnych szczepionek. Niektóre z nich będą chroniły przed wszystkimi nowymi wariantami koronawirusa. 

Zahawi podkreślił, że część z nowych szczepionek będzie produkowana w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Dotychczas co najmniej jedną dawkę szczepionki podano ponad połowie dorosłych Brytyjczyków. Rząd planuje, by każdy dorosły w Wielkiej Brytanii mógł otrzymać pierwszy zastrzyk do końca lipca - przypomina "Daily Telegraph".

Ładowanie...

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy