Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Rekordowa liczba zakażeń w ciągu ostatniej doby

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 12 594 nowe przypadki koronawirusa, co jest najwyższą realną liczbą od początku epidemii. Odnotowano też 19 nowych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w poniedziałek po południu (5 października) brytyjski rząd.

Wprawdzie liczby zakażeń podane w sobotę i niedzielę były wyższe - wynosiły odpowiednio 12 872 i 22 961 - ale obejmowały one 15 841 przypadków z poprzednich siedmiu dni, których wskutek błędu technicznego nie zostały na bieżąco uwzględnione w statystykach.

Po rozdzieleniu tych 15 841 przypadków na poszczególne dni, kiedy faktycznie je wykryto, rekordowym dniem od początku epidemii pod względem zakażeń był piątek z bilansem wynoszącym 11 754. Ten rekord został jednak pobity w poniedziałkowym bilansie.

Wielka Brytania "wyprzedziła" Iran i Chile

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto 515 571 zakażeń SARS-CoV-2, co jest 12. najwyższym wynikiem na świecie. 

Reklama

W minionym tygodniu Wielka Brytania przesunęła się w tej statystyce z 14. na 12. miejsce, wyprzedzając Iran i Chile.

Ofiary śmiertelne COVID-19 na Wyspach

Liczba nowych zgonów z powodu COVID-19 jest najmniejsza od tygodnia, choć statystyki podawane w niedziele i poniedziałki - obejmujące dni weekendowe - zazwyczaj są najniższe w tygodniu. Poniedziałkowy bilans jest o sześć zgonów wyższy niż ten sprzed tygodnia.

Ogólna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie w Wielkiej Brytanii 42 369, z czego 37 625 osób zmarło w Anglii, 2530 - w Szkocji, 1630 - w Walii, a 584 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Ponad 250 tys. testów w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby przeprowadzono ponad 250 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, a od początku epidemii - ponad 23,5 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to ponad 302 tys. testów na dobę.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w sobotę, a godz. 17 w niedzielę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w niedzielę, a godz. 9 w poniedziałek.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy