Reklama

Reklama

Wielka Brytania przywraca kwarantannę dla podróżujących z Polski

Wielka Brytania przywraca 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. Decyzję taką podjął w czwartek (1 października) brytyjski rząd. Obowiązek ten wejdzie w życie w sobotę (3 października) o godz. 4.

Decyzję brytyjskiego rządu przekazał na Twitterze minister transportu Grant Shapps.

Kwarantanna będzie dotyczyła także podróżnych z Turcji i karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba. 

Osoby przyjeżdżające z Polski były zwolnione z kwarantanny od 10 lipca, kiedy obowiązywać zaczęła pierwsza lista krajów uznanych za bezpieczne. Stopniowo, w miarę nawrotu epidemii, brytyjski rząd skreślał z niej kolejne kraje, w tym już wcześniej większość państw członkowskich Unii Europejskiej.

Skreślenie danego kraju z listy uznanych za bezpieczne zwykle następowało, gdy liczba zakażeń koronawirusem w ciągu siedmiu dni przekraczała 20 na 100 tys. mieszkańców.

Reklama

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 59 zgonów z powodu COVID-19 i wykryto 6914 zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń jest nieco niższa od zarejestrowanych w ciągu dwóch poprzednich dni, gdy po raz pierwszy od początku epidemii przekroczony został poziom siedmiu tysięcy, jednak to niewielki spadek w porównaniu z dużymi wahaniami, jakie miały miejsce w ostatnich dniach.

W całym kraju łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wynosi 460 179, co jest 13. najwyższym wynikiem na świecie i czwartym w Europie - po Rosji, Hiszpanii i Francji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy