Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Ponad 11 tys. śmiertelnych ofiar epidemii

Kolejne 717 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 11 329 - poinformowało w poniedziałek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu ostatnich 24 godzin, między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę.

Jest on nieco niższy niż ten podany w niedzielę, gdy poinformowano o 737 zmarłych. Z kolei bilanse zarówno z poniedziałku, jak i niedzieli są wyraźnie niższe od tych z poprzednich czterech dni, gdy dobowa liczba zgonów wahała się od 881 do 980.

Może to być jednak rezultat zdarzających się w weekend opóźnień z potwierdzaniem, że przyczyną zgonu faktycznie był koronawirus (z tego powodu w poprzedni weekend odnotowano spadek liczby zgonów). Ale może to być również związane ze stabilizującą się w ostatnich dniach liczbą osób przyjmowanych do szpitala, co powinno w pewnym momencie przekładać się na mniejszą liczbę umierających.

Reklama

W niedzielę Wielka Brytania stała się piątym państwem świata, w którym liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 10 tys. Więcej jest ich tylko w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Hiszpanii i we Francji. Pierwszy w Wielkiej Brytanii zgon spowodowany koronawirusem odnotowano 5 marca.

Jednocześnie ministerstwo zdrowia podało, że od początku epidemii przeprowadzono ponad 367,6 tys. testów na obecność koronawirusa, którym poddano ponad 290 tys. osób. W przypadku 88 621 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 4 342 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia. 

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje