Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Kolejny spadek dobowej liczby nowych przypadków

Dobowa liczba nowych zakażeń w Wielkie Brytanii po raz pierwszy od 19 dni spadła poniżej 30 tys. W ciągu minionej doby stwierdzono 29 173 infekcje, a także zarejestrowano 28 zgonów z powodu COVID-19.

To piąty dzień z rzędu, gdy bilans nowych zakażeń spada. Od tego z soboty jest niższy o ponad 2600, zaś od podanego w poprzednią niedzielę - aż o prawie 19 tys. Także łączny bilans z siedmiu ostatnich dni - prawie 268 tys. zakażeń - jest zauważalnie, o 15,4 proc., niższy niż był w poprzednich siedmiu dniach.

Zniesione restrykcje

Przypomnijmy, że w poniedziałek w Anglii zniesione zostały niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe. Eksperci jednak wskazują, że zbyt mało jeszcze czasu upłynęło, by znalazło to odzwierciedlenie w statystykach i nadal spodziewają się dużych wzrostów zachorowań.

Reklama

Natomiast liczba zgonów jest najmniejsza od sześciu dni, co jednak wynika głównie z tego, że bilanse dotyczące dni weekendowych zwykle są najniższe w tygodniu. W porównaniu ze statystykami podanymi w poprzednią niedzielę nowych zgonów jest więcej o trzy. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 5,7 mln infekcji, z powodu których zmarło 129 158 osób.

Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało prawie 46,56 mln osób, a obie - 37,16 mln osób. Stanowi to odpowiednio 88,0 proc. oraz 70,3 proc. dorosłych mieszkańców kraju.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje