Reklama

Reklama

Wielka Brytania bez obostrzeń. Johnson podał termin

Ważne zmiany w Wielkiej Brytanii. W związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem rząd wycofuje się z restrykcji. Na konferencji prasowej Boris Johnson zapowiedział termin zniesienia obostrzeń.

Wszystkie restrykcje wprowadzone w Anglii w związku z pojawieniem się wariantu koronawirusa Omikron - czyli certyfikaty covidowe, obowiązek noszenia maseczek i zalecenie pracy z domu - zostaną zniesione od 27 stycznia - ogłosił w środę brytyjski premier Boris Johnson.

Wielka Brytania a koronawirus. Johnson zapowiada koniec obostrzeń

Johnson powiedział w Izbie Gmin, że liczba zakażeń spada, a fala wywołana wariantem Omikron prawdopodobnie osiągnęła swój szczyt w całym kraju, co oznacza, że przepisy mogą być teraz złagodzone.

Dodał, że nadszedł czas, aby "zaufać osądowi" społeczeństwa w sprawie stosowania maseczek w zamkniętych i zatłoczonych miejscach i potwierdził zamiar zniesienia w najbliższych tygodniach obowiązku izolacji dla osób z koronawirusem.

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Johnson o roli szczepień

Jak dodał premier Boris Johnson, tak szybki spadek liczby zakażeń oraz względnie niski odsetek hospitalizacji był możliwy tylko i wyłącznie dzięki narodowemu programowi szczepień, który zakładal masowe szczepienia trzecią dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi.

 Wariant Omikron koronawirusa pierwszy uderzył w Wielką Brytanię. Na początku roku kraj odnotował ponad 160 tys. zakażeń koronawirusem -  to rekord w tym kraju. Obecnie odnotowuje się tam niespełna 100 tys. nowych przypadków każdego dnia. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy