Reklama

Reklama

Wielka Brytania: 174 zgony z powodu COVID-19. Najwięcej od marca

Ostatniej doby w ​Wielkiej Brytanii odnotowano 174 zgony spowodowane COVID-19 - podały we wtorek brytyjskie władze. Podana liczba ofiar śmiertelnych jest najwyższa od 12 marca. We wtorek odnotowano także 30 838 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podała agencja Reutera.

Od połowy lipca, kiedy zniesiono ograniczenia związane z epidemią, Wielka Brytania odnotowuje stały wzrost zgonów osób, u których w ciągu 28 dni wynik testu na COVID-19 dał wynik pozytywny.

Zgony w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosły o 9 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem, a liczba przypadków wzrosła o 13,5 proc. 

Liczba zgonów podawana we wtorek jest często wyższa niż dane pochodzące z innych dni, gdyż rejestracja zgonów, które nastąpiły w weekend, trwa dłużej. 

Wyraźna tendencja wzrostowa

Dzień wcześniej przekazano, że wykryto 31,9 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby, a zgonów zarejestrowano 40. W przypadku zakażeń było to o prawie 3,5 tys. więcej niż przed tygodniem, w przypadku zgonów - więcej o 14. Oficjalne dane wskazują więc wyraźną tendencję wzrostową.

Reklama

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował w poniedziałek o zamówieniu kolejnych 35 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer i BioNTech. Preparaty, które zostaną dostarczone w drugiej połowie 2022 r., mają wzmocnić zabezpieczenie kraju przed koronawirusem, jeśli podjęta zostanie decyzja o rozpoczęciu podawania trzeciej dawki lub pojawi się nowy wariant.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje