Reklama

Reklama

Wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński zakażony koronawirusem

W czwartek okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem, w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa jest poddane kwarantannie - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało w komunikacie, że chodzi o podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego.

"W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie" - powiedział szef KPRM.

Ardanowski pracuje zdalnie

Dworczyk poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. "Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego, będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu" - dodał.

Reklama

Szef KPRM był pytany o to, który z wiceministrów zakaził się koronawirusem. Nie chciał podać nazwiska.

"Nie znam szczegółów zarażenia. Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwo Rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną" - zaznaczył Dworczyk.

Ryszard Kamiński zakażony

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało jednak w komunikacie, że chodzi o podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego.

"Od piątku członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego - poinformował resort.

Zaznaczono, że zostały wdrożone wszystkie procedury wynikające z zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

"Kierownictwo MRiRW pracuje zdalnie. Wdrażane są procedury wnikające z planu ciągłości działania ministerstwa. Ministrowie pracują za pośrednictwem łączy internetowych w miejscach odbywania kwarantanny. Bardzo prosimy o kontaktowanie się z resortem droga mailową" - napisano w komunikacie.

Minister środowiska zakażony

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Test dał wynik pozytywny. 

W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama