Reklama

Reklama

WHO: Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Europie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że w Europie wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest teraz w Europie Środkowej i Wschodniej.

Szef regionalnego biura WHO Hans Kluge poinformował, że w ubiegłym tygodniu w Europie odnotowano ponad milion nowych zakażeń, czyli o dziewięć proc. więcej niż w poprzednim okresie.

Reklama

- Tym samym dobiegł końca sześciotygodniowy, obiecujący okres, gdzie liczba zakażeń spadała. W ponad połowie regionu widzimy wzrost zachorowań. Wirus powrócił zwłaszcza do środkowej i wschodniej części Europy. Rosną także statystyki w krajach Zachodu, gdzie już wcześniej poziom zakażeń był wysoki - dodał.

Najgorzej jest w Czechach

Najgorsza sytuacja w Europie panuje teraz w Czechach, ale liczba nowych przypadków rośnie także w sąsiednich krajach, w tym w Polsce. Węgry wprowadzają od poniedziałku lockdown.

Szef WHO w Europie wezwał wszystkie kraje na kontynencie do bacznego przyglądania się nowym odmianom wirusa, wykrytym w Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, które są obecne w regionie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 45 krajów na kontynencie rozpoczęło już szczepienia. W 40 krajach zaszczepionych zostało w sumie dwa proc. mieszkańców.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje