Reklama

Reklama

WHO: Do 1 grudnia w regionie europejskim umrze 236 tys. chorych na COVID-19

​Według "wiarygodnych prognoz" w europejskim regionie WHO do 1 grudnia na COVID-19 umrze 236 tys. osób - ogłosił w poniedziałek oddział Światowej Organizacji Zdrowia. Jak dodał, łączna liczba zgonów na kontynencie i w kilku sąsiednich krajach wzrosła o 11 proc., a równocześnie spadło tempo szczepień.

Jak przekazał dyrektor WHO w Europie Hans Kluge, w ciągu ostatnich sześciu tygodni liczba wykonywanych szczepień przeciwko COVID-19 w regionie zmniejszyła się o 14 proc. Dodał, że w niektórych krajach przyczyną wolniejszego tempa szczepień jest brak preparatów, w innych - niechęć do szczepień.

Europejski region WHO, oprócz państw geograficznej Europy obejmuje także Izrael, całe terytorium Rosji i Turcji oraz postsowieckie kraje Azji Centralnej i Kaukazu. 

WHO: Duże różnice w szczepieniach między państwami

Prawie połowa osób w Europy przeszła już pełen cykl szczepień, a w Unii Europejskiej jest to 58,7 proc. populacji. "Istnieją jednak duże różnice między poszczególnymi państwami; w całej Europie pełne szczepienia przyjęło trzy czwarte pracowników medycznych, ale w niektórych krajach tylko 10 proc. z nich" - informuje WHO.

W regionie Europy pandemia koronawirusa pochłonęła 1,3 mln ofiar, a według "wiarygodnych przewidywań", o których mówił Kluge, do 1 grudnia umrze kolejnych 236 tys. chorych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje