Reklama

Reklama

Wenezuela: ​Kobieta ukrywała, że jest chora na COVID-19. Jej mąż i dzieci zmarli

Kobieta z Wenezueli ukrywała przed domownikami pozytywny wynik testu na koronawirusa. Niedługo później jej mąż i troje dzieci zachorowali na COVID-19. W ciągu 42 dni cała rodzina zmarła.

36-letnia Verónica García Fuentes ze stanu Tachira w Wenezueli zachorowała w połowie grudnia ubiegłego roku. Kobieta zrobiła test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

36-latka odizolowała się od domowników, jednak postanowiła ukryć zakażenie przed swoją rodziną. Mężowi i dzieciom powiedziała, że jest chora na ciężki przypadek grypy. Według lokalnych mediów ukrywała diagnozę ze strachu.

Żona i mąż w szpitalu

O tym, że jest zakażona, 36-latka powiedziała mężowi dopiero pod koniec grudnia. Chciała w ten sposób powstrzymać mężczyznę przed spotkaniem z rodziną, co miało uchronić krewnych przed infekcją.

Reklama

W styczniu kobieta zachorowała na zapalenie płuc. Rodzina zdecydowała się przebadać. Szybkie testy nie wykazały jednak zakażenia koronawirusem.

Dwa tygodnie później stan 36-latki znacznie się pogorszył i kobieta trafiła do szpitala. Wtedy ponownie przebadano jej rodzinę. Tym razem testy dały wynik pozytywny.

Kilka dni później do szpitala trafił mąż kobiety. Mężczyzna miał poważne objawy COVID-19. Mimo wysiłków lekarzy życia kobiety i mężczyzny nie udało się uratować.

Śmierć dzieci

W tym samym czasie poważnie chorować zaczęły również dzieci pary. Przebieg choroby był na tyle ciężki, że cała trójka - 17-latek i czteroletnie bliźniaki - zmarły pod koniec stycznia. Rodzina zmarła więc 42 dni od pozytywnego wyniku testu u kobiety.

Władze medyczne w regionie w odpowiedzi na ten tragiczny przypadek podkreśliły potrzebę przestrzegania podstawowych środków ostrożności takich jak używanie maseczek ochronnych, mycie rąk i dystans społeczny.

Eksperci zalecają również zachowanie szczególnej czujności. - Wszystko, co wygląda jak covid, to covid, dopóki nie zostanie udowodnione coś przeciwnego - powiedziała mediom miejscowa lekarka Amelia Fressen. 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z czwartku od lutego 2020 roku w Wenezueli odnotowano 127 752 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły 1202 osoby.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje