Reklama

Reklama

Węgry: Viktor Orban ogłasza przedłużenie lockdownu

Jak zapowiedział w piątek premier Viktor Orban w wywiadzie dla radia publicznego, obowiązujące do 11 stycznia restrykcje epidemiczne, w tym godzina policyjna, zostaną przedłużone do 1 lutego. Orban dodał, że nauka w szkołach średnich i wyższych nadal będzie zdalna.

Począwszy od tego tygodnia szkoły podstawowej znowu prowadzą zajęcia w systemie stacjonarnym - przypomina Reuters.

Reklama

O aktualnie obowiązujących restrykcjach węgierskie władze poinformowały na początku grudnia. Zgodnie z nimi, w kraju obowiązuje godzina policyjna między 20. a 5. Dotyczyło to również wigilii Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Ogłoszono również zakaz zgromadzeń, zamknięcie hoteli i restauracji. Nie działają uniwersytety i ośrodki sportowe.Orban przekazał, że przeciw COVID-19 zaszczepiono już ponad 42 tys. pracowników służby zdrowia.

Koronawirus na Węgrzech

Według danych z czwartku w kraju odnotowano dotąd 334 836 przypadków zakażenia koronawirusem i 10 325 spowodowanych przez niego zgonów. Obecnie w szpitalach na Covid-19 leczonych jest 5387 osób. W ciągu ostatniego tygodnia na Węgrzech stwierdzano dziennie średnio 1,7 tys. nowych infekcji i 112 związanych z koronawirusem zgonów - pokazuje zestawienie agencji Reutera.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy