Reklama

Reklama

Węgry: Tylu zakażeń i zgonów jeszcze nie było

W sobotę odnotowano na Węgrzech najwięcej zgonów i zakażeń koronawirusem od początku pandemii. W ciągu ostatniej doby zmarło tam 227 chorych i stwierdzono 11 132 nowe infekcje.

Do tej pory wykryto na Węgrzech ponad 560 tys. zakażeń koronawirusem i zmarło ponad 18 tys. chorych na COVID-19.

Znacznie wzrosła liczba aktywnych zakażeń - do ponad 176 tys. Coraz więcej osób wymaga też leczenia szpitalnego (10 583) i podłączenia do respiratora (1237).

1,5 mln zaszczepionych

Liczba osób zaszczepionych co najmniej raz przeciw koronawirusowi przekroczyła już 1,5 mln (na niecałe 10 mln mieszkańców), przy czym drugą dawkę dostało ponad 465 tys. osób.

Przedłużono restrykcje

W piątek premier Viktor Orban powiedział, że obowiązujące obecnie restrykcje pandemiczne zostały przedłużone na razie do końca przyszłego tygodnia, a ich stopniowe znoszenie rozpocznie się dopiero, kiedy liczba osób zaszczepionych przekroczy 2,5 mln.

Reklama

Premier powiedział, że w najbliższych dwóch miesiącach Węgry otrzymają o 500 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca - mniej, niż uzgodniono. Podkreślił jednak, że podejmowane są starania o zakup takiej liczby szczepionek z Rosji i Chin, by tempo szczepień nie spadło, i jest duża szansa, że to się uda.

Obecnie obowiązuje na Węgrzech m.in. godzina policyjna od godz. 20 do godz. 5, zamknięte są wszystkie sklepy z wyjątkiem m.in. spożywczych i aptek, a także wszystkie punkty usługowe z wyjątkiem m.in. prywatnych gabinetów lekarskich. Ponadto nauka odbywa się w trybie zdalnym. Obowiązuje też zakaz zgromadzeń.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje