Reklama

Reklama

Węgry: Szpital podaruje choinki tym, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19

Jeden ze szpitali w Budapeszcie podaruje choinki w skrzynkach wszystkim, którzy podczas trwającego na Węgrzech Tygodnia Szczepień przyjmą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Szpital poinformował o tym w wydanym w czwartek oświadczeniu.

Szpital św. Franciszka zainicjował akcję w celu zachęcenia do szczepienia tych, którzy dotąd się na to nie zdecydowali. Zaszczepiona osoba otrzyma drzewko po przyjęciu drugiej dawki.

500 drzewek w skrzynkach szpital otrzymał w darze. Każde mierzy 40-60 cm wysokości.

Dyrektor Emil Toldy-Schedel oświadczył, że szpital jako placówka kościelna chciałby, by Boże Narodzenie rodziny mogły świętować wspólnie, w zdrowiu i bezpieczeństwie. - Wierzymy, że dzięki temu gestowi więcej osób zrozumie, że ich decyzje mają wpływ nie tylko na ich własne życie, ale też na ich rodziny i ukochane osoby - powiedział.

Reklama

Koronawirus na Węgrzech

Na Węgrzech - gdzie dotąd obie dawki szczepionki przeciw koronawirusowi otrzymało tylko około 60 proc. ludności - trwa obecnie Tydzień Szczepień, podczas którego można się zgłaszać na zastrzyk bez uprzedniej rezerwacji terminu. Większość osób przychodzi po trzecią dawkę, którą otrzymało już 2 mln 153 tys. osób, choć są też chętni na pierwszą czy drugą.

Najnowsze dane wskazują na znaczny wzrost nowych zakażeń koronawirusem na Węgrzech. W środę zanotowano ich rekordowo dużo - 12 637 w ciągu jednej doby, a w czwartek padł drugi co do wielkości wynik - 12 165. Wciąż umierają też chorzy na Covid-19. W ciągu ostatniej doby zmarło 185 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy