Reklama

Reklama

Węgry: Piąty dzień z rzędu bez potwierdzonych zgonów z powodu COVID-19

Piąty dzień z rzędu nie zmarł na Węgrzech żaden chory na COVID-19. Nadal notowane jest też zmniejszanie się liczby aktywnych zakażeń SARS-CoV-2 - wynika z danych opublikowanych w czwartek (16 lipca) na rządowej stronie poświęconej pandemii.

W ciągu ostatniej doby stwierdzono na Węgrzech 16 nowych zakażeń koronawirusem, co podnosi liczbę przypadków wykrytych w kraju od początku pandemii do 4279.

Do tej pory zmarło 595 chorych na COVID-19, a 3156 osób wyzdrowiało. Liczba aktywnych przypadków wynosi 541, przy czym opieki szpitalnej wymaga 125 osób. 

Ograniczenia na węgierskich granicach

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym w państwach sąsiadujących z Węgrami, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu od środy ograniczeń na granicy. Cudzoziemcy przybywający z wielu krajów bałkańskich, Ukrainy, Białorusi, a także niemal wszystkich państw pozaeuropejskich nie będą mieli od środy prawa wjazdu na Węgry, a Węgrów obowiązywać będzie kwarantanna.

Reklama

Po wjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Portugalii, Chin i USA, cudzoziemcy będą musieli przejść badanie na granicy i jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie będą mogli wjechać na Węgry. W przeciwnym razie muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni. Obostrzenia te nie dotyczą Polski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy