Reklama

Reklama

Węgry: Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii stwierdzono w ciągu ostatniej doby na Węgrzech - aż 510. Zmarło też troje kolejnych chorych na COVID-19 - wynika z danych opublikowanych w sobotę na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Od początku epidemii wykryto na Węgrzech blisko 7,9 tys. zakażeń koronawirusem i zmarło 624 chorych na COVID-19. Prawie 4 tys. osób wyzdrowiały.

Rośnie liczba aktywnych zakażeń, których jest obecnie 3316, jak również osób hospitalizowanych - opieki szpitalnej wymaga 139 chorych na Covid-19, z czego dziewięcioro oddycha przy pomocy respiratora.

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej od wtorku na całej granicy Węgier przywrócona została kontrola, a cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać na terytorium kraju. Od zasady tej są różne wyjątki, np. mogą wjechać cudzoziemcy z zezwoleniem na stały pobyt na Węgrzech i ich rodziny, a obywatele państw sąsiednich mają prawo wjazdu w pasie 30 km od granicy najwyżej na 24 godziny.

Reklama

Obywatele krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, mający zarezerwowany nocleg na Węgrzech, mogą wjeżdżać pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu na koronawirusa.

W piątek nieco złagodzono te przepisy i zezwolono na wjazd na Węgry w celach biznesowych. Można również wjechać, by wziąć udział w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, pod warunkiem posiadania biletu i przedstawienia negatywnego testu na koronawirusa - trzeba jednak opuścić Węgry w ciągu 72 godzin.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy