Reklama

Reklama

Węgry: Liczba nowych zakażeń najniższa od blisko miesiąca

Najniższą od początku listopada liczbę nowych zakażeń koronawirusem zanotowano w ciągu ostatniej doby na Węgrzech – 3334. Zmarło też 91 kolejnych chorych na COVID-19 – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej pandemii.

W sumie na Węgrzech wykryto dotąd już prawie 178 tys. zakażeń koronawirusem. 3891 chorych na COVID-19 zmarło, a ponad 43 tys. wyzdrowiały. Wciąż rośnie liczba aktywnych zakażeń, których jest obecnie ponad 130 tys. Opieki szpitalnej wymaga 7481 chorych na COVID-19, przy czym 627 oddycha za pomocą respiratora.

Na Węgrzech rozpoczął się program badania szybkimi testami na koronawirusa pracowników służby zdrowia, nauczycieli i pracowników żłobków oraz przedszkoli. W akcji uczestniczą m.in. studenci medycyny w ramach dwutygodniowych płatnych ćwiczeń.

Reklama

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku komercyjne parkingi są darmowe w godzinach od 19 do 7 rano.

Nadal obowiązuje godzina policyjna od 20 do 5 rano. W związku z jej złamaniem policja interweniowała już 5660 razy.

Sklepy - z wyjątkiem aptek i stacji benzynowych - mogą być otwarte tylko do godz. 19. W miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców noszenie masek ochronnych jest obowiązkowe na terenach publicznych wyznaczonych przez władze samorządowe.

Obowiązuje zakaz zgromadzeń, zaś restauracje mogą przygotowywać posiłki tylko na wynos. Hotele nie mogą przyjmować turystów, a tylko gości przybywających w celach biznesowych lub oświatowych. Nie mogą się odbywać żadne imprezy kulturalne ani jarmarki świąteczne, a wydarzenia sportowe można organizować tylko przy drzwiach zamkniętych.

W wydarzeniach rodzinnych może uczestniczyć najwyżej 10 osób, z wyjątkiem pogrzebów, w których może brać udział najwyżej 50 osób.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy