Reklama

Reklama

We Francji potwierdzono ponad 100 tys. zakażeń koronawirusem. To rekord

We Francji ostatniej doby odnotowano rekordową liczbę przypadków koronawirusa. Tamtejsza służba zdrowia informuje o ponad 100 tysiącach zakażeń.

Dokładna liczba nowo wykrytych infekcji wyniosła 104 611. To o 10 tys. więcej niż poprzedniego dnia. 

Próg 50 tys. infekcji dziennie został przekroczony we Francji 4 grudnia, co wskazuje na to, że liczba zakażeń podwoiła się w zaledwie trzy tygodnie - zauważyła AFP.

Agencja podała również, że od początku kampanii szczepień przeciw COVID-19 w kraju pierwszą dawkę przyjęło 78,2 proc. mieszkańców kraju, a w pełni zaszczepionych jest 76,5 proc. Ponadto prawie 22 mln z 67 mln Francuzów otrzymało już dawkę przypominającą.

Reklama

Koronawirus: Spotkanie sztabu kryzysowego

W poniedziałek odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego oraz rządu poświęcone sytuacji epidemicznej - zapowiedział w piątek prezydent Emmanuel Macron.

Władze Francji planują likwidację możliwości uzyskania zaświadczenia sanitarnego dzięki negatywnemu wynikowi badania na obecność SARS-CoV-2 - pisze Reuters. Dodaje, że po planowanej na pierwszą połowę stycznia zmianie przepisów wstęp do restauracji, kin czy innych miejsc publicznych wymagających certyfikatu byłby możliwy tylko dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Rząd ma nadzieję, że ten krok przyspieszy kampanię szczepień i pomoże w walce z wariantem Omikron. We Francji 20 proc. wszystkich nowych infekcji wywołanych jest szybko szerzącym się wariantem Omikron - mówił w czwartek minister zdrowia Olivier Veran.

Reklama

Reklama

Reklama