Reklama

Reklama

Watykan: Duchowni z bliskiego otoczenia papieża zakażeni koronawirusem

​Kardynał Pietro Parolin i arcybiskup Edgar Peña Parra uzyskali pozytywny wynik testów na COVID-19 - potwierdziły źródła watykańskie. Dodano, że objawy COVID-19 na razie wykazuje kardynał Parolin.

Informacje o zakażeniu potwierdził amerykański dziennikarz Edward Pentin pracujący dla telewizji katolickiej "Eternal Word Television Network".Amerykanin dodał na Twitterze, że zarówno Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej oraz substytut otrzymali dwie dawki szczepionki wraz z dawkami przypominającymi.

Silne restrykcje w Watykanie

Stolica Apostolska oraz Państwo Watykańskie wprowadziły nakaz zaszczepienia się przeciwko COVID-19 przez wszystkich pracowników, a także osoby odwiedzające te instytucje. Ewentualnie mogą przedstawić zaświadczenie o przebytej chorobie (tzw. green pass).

Niezaszczepieni pracownicy Watykanu, których - jak się zauważa - jest niewielu, mają do końca stycznia czas na przyjęcie pierwszej dawki. Po tym terminie nie będą mogli przyjść do pracy, ich obecność zostanie uznana za nieusprawiedliwioną i nie otrzymają wynagrodzenia.

Reklama

Ten sam obowiązek dotyczy uczestników sympozjów i konferencji w watykańskich urzędach.

Zawieszone też zostały wyjazdy służbowe.

Jak podkreślono, z woli papieża Franciszka przepisy rozporządzenia dotyczą całego personelu Stolicy Apostolskiej i wszystkich watykańskich urzędów.

Tylko ze wzmocnionym tzw. Green Pass dla zaszczepionych i wyleczonych można wejść do Muzeów Watykańskich i rezydencji w Castel Gandolfo.

Szczepienia we Włoszech

W minionym tygodniu we Włoszech wykonano ponad 4,5 mln szczepień przeciwko COVID-19. To rekord od początku kampanii w kraju. Najwięcej osób otrzymało trzecią dawkę preparatu.

Rośnie stale nie tylko liczba szczepień trzecią dawką, ale także pierwszą, w tym dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat - wynika z danych władz, przedstawionych w poniedziałek. 

Ponadto odnotowano, że wśród 542 tys. osób, które w minionym tygodniu zaszczepiły się po raz pierwszy, ponad 130 tys. ma powyżej 50 lat, a więc dotyczy je wprowadzony niedawno obowiązek szczepień.
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy