Reklama

Reklama

Wariant Delta: Wstrząsające dane o zgonach

Wariant Delta sprawia, że ponad 8 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w Meksyku kończy się zgonem pacjenta. W związku z tym rząd wprowadza stan alarmowy.

Badania sugerują, że odkryty w Indiach w grudniu ub.r. wariant Delta (B.1.617.2) może być od 40 do 60 proc. bardziej zaraźliwy niż wariant Alfa (brytyjski), będący o połowę bardziej zaraźliwy od pierwotnej odmiany koronawirusa, który pojawił się w Chinach pod koniec 2019 r.

Wariant Delta w 90 proc. próbek

W ostatnich miesiącach wariant Delta przyczynił się do ogromnej fali zachorowań m.in. w Indiach, Wielkiej Brytanii, Izraelu i USA.

W Polsce wariant Delta wykrywany jest już w ponad 90 proc. próbek.

Zakażenia wariantem Delta - ponad 8 proc. zgonów

Bardzo trudną sytuację wariant Delta wywołał także w Meksyku. Obecnie ponad 8 proc. przypadków zakażenia koronawirusem kończy się zgonem pacjenta.

Reklama

Jak podaje Uniwersytet Medyczny Johna Hopkinsa, Meksyk znalazł się pod tym względem na czwartym miejscu na świecie po  Vanautu, Jemenie i Peru.

Do soboty włącznie zmarło w Meksyku wskutek zakażenia koronawirusem  248 167 osób , a wyzdrowiało 2 419 614 chorych. 

Wariant Delta wirusa atakuje w tym kraju szczególnie intensywnie osoby młode i dzieci.

Czytaj też:

Wariant Delta w Polsce. Pierwsze takie dane

Wariant Delta atakuje zwłaszcza tę grupę wiekową

   

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy