Reklama

Reklama

Wariant Delta na Ukrainie. Dwóch zakażonych

Na Ukrainie potwierdzono, że dwie osoby są zakażone wariantem Delta koronawirusa. Jak zaznacza szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), na Ukrainie brakuje testów wykrywających ten wariant.

Ołeksij Daniłow powiedział w jednej z telewizji, że zakażenie Deltą potwierdzono u 66-letniej kobiety i 16-latka, którzy niedawno wrócili z Rosji - pisze w środę Interfax-Ukraina. Oboje są w szpitalu, a ich stan lekarze oceniają jako stabilny.

- Mamy cztery laboratoria, które mogą wykrywać nowy wariant, dwa prywatne i dwa państwowe, to czego nie ma, to testów, które wykrywają indyjski wariant, zwróciliśmy się do WHO - przekazał Daniłow.

Sekretarz RBNiO nie wykluczył całkowitego zamknięcia ruchu z niektórymi krajami w związku z szerzeniem się wariantu Delta.

Reklama

We wtorek szef parlamentarnej komisji ds. zdrowia Mychajło Raduckyj napisał, że istnieje ryzyko, iż fala zakażeń Deltą dotrze wkrótce na Ukrainę. Przekazał też, że obecnie na Ukrainie nie ma technicznej możliwości, by samodzielnie wykrywać wariant Delta. Niedawno ministerstwo ochrony zdrowia wysłało do londyńskiego laboratorium 500 próbek z różnych regionów - poinformował. Oczekiwane są też od WHO nowe testy, które od razu mogą wykrywać ten wariant koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy