Reklama

Reklama

Wariant Delta. Dramatyczne prognozy dla Włoch

Wariant Delta pogarsza sytuację epidemiczną we Włoszech. Kraj mierzy się z czwartą falą. Wiceminister zdrowia Włoch przedstawił dramatyczną prognozę rozwoju kolejnej fali. Według niego rozprzestrzeniający się wariant Delta może kosztować życie 30 tysięcy osób.

- Następna fala pandemii nadejdzie. To jest nieuchronne. Teraz mamy czwartą falę z powodu wariantu Delta, który zaatakował głównie niezaszczepionych i tych czekających na drugą dawkę - powiedział wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri.

Wariant Delta doprowadzi do śmierci 30 tys. osób?

- Na jesieni dojdzie do wzrostu fali zakażeń, przede wszystkim wśród niezaszczepionych. Jeśli utrzyma się taka ich liczba, będziemy musieli cierpieć z powodu śmierci prawdopodobnie 30 tysięcy osób - zapowiedział polityk.

Jednocześnie Sileri zaapelował: - To jest nie do przyjęcia. To jest ostatnie wezwanie. Trzeba się szczepić i chronić ludność.

Reklama

- Dzisiaj łatwiej umrzeć na COVID-19 niż na raka w tym samym okresie. A kto twierdzi, że nie wierzy w COVID-19, mówi bzdury - zauważył Sileri.

Czytaj też: Wariant Delta: Dwukrotnie większe ryzyko hospitalizacji. Najnowsze badania

Obowiązek przepustki covidowej

We Włoszech obowiązuje obecnie nakaz okazania przepustki COVID-19, tzw. Green Pass, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia lub wyniku testu. Trzeba ją przedstawić przy wstępie do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, kin, teatrów, muzeów i zabytków, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe.

Od 1 września obowiązek ten mają też podróżni w samolotach, pociągach dużych prędkości i Intercity, autobusach dalekobieżnych, na statkach i promach.

Wariant Delta wywołuje kolejną falę pandemii

W ostatnich dniach notuje się codziennie we Włoszech kilkadziesiąt zgonów na COVID-19 i około 6-7 tysięcy przypadków zakażeń, głównie wariantem Delta.

Z danych napływających z regionów wynika, że wśród hospitalizowanych zdecydowaną większość, nawet 90 procent pacjentów, stanowią osoby niezaszczepione.

Czytaj też: Delta Air Lines: Niezaszczepieni pracownicy będą płacić miesięcznie 200 dolarów


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy