Reklama

Reklama

W Wielkiej Brytanii 1820 osób zmarło w ciągu doby. Niepokojące dane także z Hiszpanii i Portugalii

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii 1820 osób zmarło z powodu COVID-19. To największa zarejestrowana tam liczba zgonów od początku epidemii. Wykryto też 38 905 nowych zakażeń koronawirusem. Najwyższe dzienne liczby infekcji zanotowano natomiast w Hiszpanii i Portugalii.

Poprzednio w Wielkiej Brytanii o rekordowej liczbie zgonów informowano dzień wcześniej i było to 1610. Wzrosła także liczba nowych zakażeń w porównaniu z wtorkiem, gdy informowano o 33 355 kolejnych zainfekowanych osobach.

Dotychczas z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii zmarło już 93 290 osób i pod względem liczby zgonów kraj ten zajmuje piąte miejsce na świecie - więcej ofiar śmiertelnych odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 3 515 732, co także jest piątym najwyższym bilansem na świecie - więcej jest tylko w USA, Indiach, Brazylii i Rosji.

Reklama

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 we wtorek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 we wtorek a godz. 9 w środę.

Według danych rządowych do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało w Wielkiej Brytanii 4 609 740 osób. Jak podaje agencja Reutera, Wielka Brytania ma nadzieję zaszczepić do połowy lutego 15 mln osób z grupy wysokiego ryzyka. 

Rekordowa liczba zakażeń w Hiszpanii i Portugalii

Z kolei władze ministerstwa zdrowia Hiszpanii w środowym komunikacie potwierdziły, że w ciągu ostatniej doby zanotowano 41,5 tys. zakażeń, a ich łączna liczba wynosi już 2,41 mln. To najwyższa dzienna liczba infekcji od początku epidemii. Podczas ostatnich 24 godzin zmarły 464 osoby, co oznacza, że w sumie zanotowano tam już 54,6 tys. ofiar śmiertelnych.

Środowa zapowiedź resortu zdrowia Hiszpanii o rychłym zakończeniu szczepień w domach spokojnej starości zbiega się z ogłoszeniem przez premiera Portugalii Antonia Costę finalizacji szczepień podopiecznych ośrodków seniorów "najpóźniej do przyszłego tygodnia" również w tym kraju.

Rząd Portugalii ogłosił w środę, że podczas ostatniej doby potwierdzono rekordową liczbę dobowych infekcji i zgonów: odpowiednio 14,6 tys. i 219. W sumie zakaziło się już 581,6 tys. osób, a zmarło 9,4 tys.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy