Reklama

Reklama

W Indiach najwięcej zgonów od początku pandemii

W Indiach w ciągu ostatniej doby zgłoszono 2023 zgony na COVID-19, to największa liczba od początku pandemii. Odnotowano również rekordową liczbę 295 041 zakażeń koronawirusem.

To prawie trzy razy więcej zakażonych w ciągu jednego dnia niż w szczytowej fazie pierwszej fali koronawirusa 17 września ub.r., kiedy stwierdzono 98 795 infekcji - zwraca uwagę dziennik "Times of India".

W sumie od początku epidemii w Indiach w związku z COVID-19 zmarły 182 553 osoby, a u 15 616 130 zdiagnozowano zakażenie.

Indie w czołówce krajów z największą liczbą zakażeń

Indie są drugim na świecie krajem z największą liczbą zakażonych koronawirusem, po Stanach Zjednoczonych (31 mln zakażonych). Obecnie w Indiach jest ponad 2,15 mln aktywnych przypadków koronawirusa. Do tej pory w sumie 13 276 039 zakażonych wyzdrowiało.

Reklama

W przemówieniu telewizyjnym wygłoszonym we wtorek wieczorem premier Narendra Modi wezwał swoich rodaków do zrobienia więcej w sprawie koronawirusa, aby uniknąć kolejnych lockdownów w kraju, który znajduje się w środku poważnego kryzysu sanitarnego związanego ze zjadliwą drugą falą epidemii.

"Druga fala przyszła jak huragan"

W pierwszym wystąpieniu telewizyjnym od zwiększenia liczby zakażeń Modi przyznał, że liczące 1,3 mld mieszkańców Indie toczą "kolejną wielką bitwę". - Sytuacja była pod kontrolą jeszcze kilka tygodni temu, a druga fala przyszła jak huragan – ocenił.

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem masowych wieców. Miliony ludzi uczestniczyły w hinduistycznym święcie Kumbh Mela, wiecach politycznych, hucznych weselach i imprezach sportowych – wskazuje AFP.

Według mediów w niektórych zakładach spowolniono lub nawet zawieszono produkcję niezbędnych leków antywirusowych, a przetargi na instalacje tlenowe nie zostały rozstrzygnięte zgodnie z harmonogramem. Teraz zrozpaczeni krewni osób zakażonych są zmuszeni do płacenia wygórowanych cen na czarnym rynku za leki i tlen, a grupy na komunikatorze WhatsApp są zalewane rozpaczliwymi prośbami o pomoc – pisze AFP.

Stany Zjednoczone odradzają obecnie podróże do Indii, nawet osobom w pełni zaszczepionym, natomiast Wielka Brytania dodała Indie do swojej "czerwonej listy". Hongkong i Nowa Zelandia zakazały lotów z Indii.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama