Reklama

Reklama

W Indiach kolejny dobowy rekord zakażeń SARS-CoV-2

Ponad 386 tys. - tyle nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby w Indiach. Stwierdzono także 3498 zgonów spowodowanych COVID-19. Według ekspertów dane zbierane w Indiach mogą być i tak mocno zaniżone.

Statystyki zakażeń w Indiach rosną niemal codziennie od początku kwietnia. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni dzienny rekord liczby nowych przypadków COVID-19 był przekraczany cztery razy.

Od początku pandemii w kraju odnotowano ponad 18,76 mln zakażeń oraz 208 330 zgonów. Więcej przypadków wykryto jedynie w USA, zaś ofiar pandemii - w USA i Brazylii.

Zobacz także: USA wzywają swoich obywateli do jak najszybszego opuszczenia Indii

Reklama

Krematoria działają bez przerwy. Są braki tlenu

Sytuacja w indyjskich szpitalach nadal jest dramatyczna, a w prowizorycznych krematoriach na otwartym powietrzu w wielu miastach palenie ciał zmarłych trwa bez przerwy. W wielu szpitalach nadal brakuje tlenu, zaś władze poszczególnych stanów spierają się w sądzie z rządem centralnym o alokację dostaw tego gazu. 

Jak podaje portal Indian Express, władze Delhi skarżą się, że rząd przeznaczył dla miasta jedynie 480 ton tlenu, podczas gdy zapotrzebowanie po dodaniu w szpitalach nowych łóżek wynosi ponad 1000 ton.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy