Reklama

Reklama

W Hiszpanii przybywa osób z kilkakrotnym zakażeniem COVID-19. Nowe dane

Od końca grudnia ubiegłego roku w Hiszpanii notowany jest bardzo wysoki poziom zachorowań na COVID-19. Tymczasem służby sanitarne podają, że w wodach ściekowych w całym kraju notuje się rekordowy poziom występowania cząsteczek koronawirusa.

W Hiszpanii, gdzie nasila się liczba zakażeń wariantem Omikron, notowane jest największe stężenie cząsteczek koronawirusa w wodach ściekowych. Jak podały hiszpańskie służby sanitarne, rekordowy poziom występowania koronawirusa dotyczy m.in. wspólnoty autonomicznej Madrytu.

Rekordowy poziom występowania cząsteczek COVID-19 w wodach ściekowych

Według stołecznej stacji telewizyjnej Telecinco analiza wód ściekowych w regionie stolicy Hiszpanii dowodzi "nienotowanego" nigdy wcześniej poziomu stężenia koronawirusa.

Tymczasem według telewizji Antena3 już w grudniu 2021 r. w całej Hiszpanii notowany był rekordowy poziom występowania cząsteczek koronawirusa w wodach ściekowych największych miast.

Reklama

Telewizja wskazała, że laboratoria stacji uzdatniania wody potwierdzają, iż w kanalizacji hiszpańskich miast pojawił się już nowy wariant Omikron.

Rośnie liczba ponownych zakażeń COVID-19

Służby medyczne zaznaczają, że właśnie Omikron jest odpowiedzialny za szybko rosnącą w Hiszpanii liczbę osób, które na COVID-19 chorowały już kilkakrotnie. W skali kraju osób takich są już tysiące.

W samej tylko Katalonii, na północnym wschodzie, od marca 2020 r. koronawirusem zakaziło się trzykrotnie ponad 330 osób. Jeden z pacjentów chorował na COVID-19 aż cztery razy.

Od końca grudnia ub.r. w Hiszpanii notowany jest bardzo wysoki poziom zachorowań na COVID-19. Dobowa liczba infekcji przekracza tam poziom 100 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL