Reklama

Reklama

W Australii utrzymuje się liczba ofiar COVID-19. Obawa przed otwarciem szkół

​W Australii w ciągu ostatniej doby zmarło 58 osób zakażonych koronawirusem - przekazały w poniedziałek władze. Chociaż krzywa infekcji spada, liczba zgonów utrzymuje się na wysokim poziomie. Lokalni urzędnicy obawiają się, że zakażeń może być więcej po powrocie dzieci do szkół.

W poniedziałek poinformowano o ponad 40 tys. nowych infekcji. Oznacza to, że było ich prawie trzykrotnie mniej niż na początku stycznia w szczycie zakażeń wariantem Omikron, największej jak dotąd fali epidemii COVID-19 w Australii.

- Rozprzestrzenianie się koronawirusa spowalnia, sytuacja się stabilizuje, ale przewidujemy wzrost transmisji związany z powrotem dzieci do szkół. Może to jednak zostać złagodzone przez podejmowane przez każdego z nas działania - powiedziała na konferencji prasowej naczelna lekarz stanu Nowa Południowa Walia Kerry Chant. Podkreśliła, że bardzo ważne jest przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Reklama

Australijczycy nie chcą lockdownów

W przyszłym tygodniu z ferii do tradycyjnej nauki w szkołach wrócą uczniowie w dwóch najludniejszych stanach Australii - Nowej Południowej Walii i Wiktorii. W trzecim pod względem liczby mieszkańców Queenslandzie dzieci wrócą do szkół 7 lutego.

To, że przeszliśmy przez szczyt infekcji nie oznacza, że fala minęła, a przez powrót do szkół może się jeszcze przedłużyć - zaznaczył naczelny lekarz Queenslandu John Gerrard.

Wszystkie australijskie stany i terytoria nie chcą wprowadzać lockdownów, ale w większości z nich obowiązują pewne ograniczenia i obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej. Po powrocie do szkół uczniowie będą musieli regularnie przechodzić badania na obecność koronawirusa. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy