Reklama

Reklama

Viktor Orban uda się do Izraela. W rozmowach weźmie udział też premier Czech

Premier Węgier Viktor Orban uda się w czwartek do Izraela na rozmowy z premierami Czech i Izraela - Andrejem Babiszem i Benjaminem Netanjahu. Jak przekazał rzecznik węgierskiego rządu Bertalan Havasi, głównym tematem spotkania będzie walka z pandemią koronawirusa.

Rzecznik powiedział, że premierzy podzielą się dotychczasowymi doświadczeniami w walce z koronawirusem i "zacieśnią współpracę Węgier, Czech i Izraela" w tej sferze.

Zmagania z trzecią falą na Węgrzech

Sytuacja epidemiczna na Węgrzech jest trudna. Trwa trzecia fala epidemii i w sobotę zanotowano najwyższy dzienny przyrost liczby infekcji od początku pandemii - aż o 7269.

Węgry starają się opanować sytuację, szczepiąc jak najwięcej osób. W tym celu zakupiono oprócz zachodnich preparatów także szczepionki rosyjską i chińską. Do wtorku zaszczepiono co najmniej jedną dawką już 1 mln 47 tys. osób (na niecałe 10 mln mieszkańców).

Reklama

Netanjahu mówił pod koniec lutego, że Izrael ma więcej szczepionek, niż potrzebuje. - Mamy więcej niż dość, by pomóc tam, gdzie możemy - oznajmił wówczas. 

Izraelski nadawca radiowo-telewizyjny Kan informował, że wśród krajów, którym Izrael może pomóc, są Czechy i Węgry.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy