Reklama

Reklama

USA: Zaostrzone kary za niezaszczepienie się. 206 marines zwolnionych

206 marines zostało zwolnionych ze służby za odmowę szczepienia się na COVID-19 - poinformował korpus piechoty morskiej USA. Według serwisu Axios Pentagon zaostrzył ostatnio kary za unikanie szczepienia, ze względu na rosnącą ponownie liczbę zakażeń. W tej chwili w marines jest około 94 proc. w pełni zaszczepionych żołnierzy.

Wcześniej w grudniu dowództwo piechoty morskiej poinformowało, że zwolniło 103 żołnierzy.


W tej chwili około 94 proc. marines w aktywnej służbie jest w pełni zaszczepionych na COVID-19 - podał Pentagon.

Jeszcze w listopadzie marines pozostawali w tyle za marynarką wojenną USA; 90 proc. marynarzy było zaszczepionych, podczas gdy w Korpusie Piechoty Morskiej (marines) - tylko 72 proc.

Pentagon: 98 proc. żołnierzy wszystkich formacji sił zbrojnych zostało zaszczepionych

Oceniano wówczas, że marynarzy mógł zmobilizować do szczepień zeszłoroczny wybuch epidemii na pokładzie USS Theodore Roosevelt, kiedy to około 1100 członków załogi zostało zakażonych, a jedna osoba zmarła.

Według danych Pentagonu z zeszłego tygodnia 98 proc. żołnierzy wszystkich formacji sił zbrojnych, włącznie z rezerwistami, zostało już zaszczepionych.

Reklama

W sierpniu szef Pentagonu Lloyd Austin, w oparciu o dyrektywy prezydenta Joe Bidena, poinformował 2,1 mln żołnierzy, że szczepienia będą obowiązkowe, a zwolnienia z tego obowiązku - rzadkie, zaś wojskowych, którzy odmówią, czekają kary.

Jak dotąd Korpus Piechoty Morskiej otrzymał 3247 wniosków o zwolnienie ze szczepień ze względów religijnych, ale żaden nie został zaaprobowany - podaje Axios.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy