Reklama

Reklama

USA: Zamknięto ośrodek szczepień przeciw COVID-19. Powodem skutki uboczne szczepionki J&J

W Kolorado zamknięto tymczasowo ośrodek masowych szczepień przeciw COVID-19. Decyzję podjęto, gdy kilkanaście osób doznało skutków ubocznych po dawce szczepionki firmy Johnson&Johnson. Zaszczepione osoby skarżyły się na nudności i zawroty głowy.

Jak powiadomiła największa w regionie sieć opieki zdrowotnej Centura Health, u 11 osób, po otrzymaniu jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson, wystąpiły "niepożądane reakcje". Były to głównie nudności i zawroty głowy.

"Było to zgodne z naszymi procedurami i troską o zachowanie dużej ostrożności. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu działalności na pozostałą część dnia (środy - red.) w konsultacji ze władzami stanu" - głosi oświadczenie Centura Health.

Według dziennika "USA Today", powołującego się na stanowy wydział zdrowia, dwóch pacjentów zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację. Pozostałym dziewięciu osobom ratownicy medyczni podawali sok i wodę.

Reklama

Ile osób otrzymało preparat?

W ośrodku zlokalizowanym w Commerce City, położonym niedaleko od Denver, dawkę preparatu Johnson&Johnson otrzymało łącznie ponad 1700 osób. Problem dotknął mniej niż 1 proc. szczepionych.

Zgodnie z informacją Centura Health 640 pacjentów, którzy nie mogli otrzymać szczepionki z powodu wstrzymania akcji, zostało automatycznie przesuniętych na niedzielę.

Będą szczepić Pfizerem

Władze stanowe Kolorado zapowiedziały, że kolejnym osobom zostanie w niedzielę podana szczepionka Pfizera, wymagająca dwóch dawek.

- Rozumiemy, że doniesienia o przewiezieniu ludzi do szpitala mogą być niepokojące. Z tego, co wiemy, skutków ubocznych można się (w niektórych przypadkach) spodziewać - tłumaczył Scott Bookman ze stanowego departamentu zdrowia publicznego i środowiska.

Centura Health jest największą w regionie, chrześcijańską siecią opieki zdrowotnej. Jej personel liczy ponad 21 tys. osób.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje