Reklama

Reklama

USA: zakaz przekraczania granicy dla przybywających z części krajów afrykańskich

W związku z wykryciem a Afryce Południowej nowego wariantu koronawirusa, nazwanego Omikron, Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz przekraczania swojej granicy dla osób przybywających z ośmiu krajów afrykańskich. Zakaz wchodzi w życie od poniedziałku, 29 listopada.

Zakaz dotyczy osób przybywających z RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (dawniej Suazi), Mozambiku i Malawi. Osoby, które nie są obywatelami USA i przebywały w tych krajach na 14 dni przed podróżą, nie będą mogły przekroczyć granicy amerykańskiej.

Według źródeł w administracji, lista może być rozszerzona.

Linie lotnicze zaskoczone decyzją prezydenta

Prezydent Joe Biden poinformował, że zakaz nie dotyczy samych lotów z tych krajów ani obywateli USA i osób posiadających prawo do stałego pobytu w USA.

Reuter zauważa, że nowy wariant koronawirusa to kolejne wyzwanie dla Bidena, który ma na swym koncie niewielkie sukcesy w przekonywaniu Amerykanów do szczepień. Biden jest również krytykowany za to, że USA nie wysłały, mimo zapowiedzi, większej ilości szczepionek na COVID-19 do biedniejszych krajów.

Reklama

Stowarzyszenie amerykańskich linii lotniczych Airlines for America wyraziły pewne zaskoczenie decyzją prezydenta i podkreśliły w opublikowanym oświadczeniu, że "jest wiele pytań bez odpowiedzi" oraz, że "szczegóły decyzji pozostają nieznane".

Linie lotnicze zwróciły uwagę, że "wszelkie decyzje dotyczące restrykcji międzynarodowych podróży powinny mieć podstawy naukowe". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje