Reklama

Reklama

USA wzywają swoich obywateli do jak najszybszego opuszczenia Indii

​Stany Zjednoczone poleciły swoim obywatelom natychmiastowe opuszczenie Indii. W Indiach "dostęp do wszelkiego rodzaju opieki medycznej jest poważnie ograniczony" - ostrzegła ambasada USA w Delhi.

Łączna liczba zakażeń w Indiach przekroczyła 18 milionów. W czwartek stwierdzono 379 257 nowych infekcji, co jest światowym rekordem. 3645 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin.

Departament Stanu USA wydał zalecenie na najwyższym poziomie 4 "nie podróżować". W komunikacie dla obywateli USA sprecyzowano, aby "nie wyjeżdżać, dopóki to nie będzie bezpieczne"

"Obywatele USA, którzy chcą opuścić Indie, powinni już teraz skorzystać z dostępnych opcji transportu komercyjnego" - wezwał Departament Stanu USA. Dodano, że niektórym amerykańskim obywatelom odmówiono w Indiach wstępu do szpitali z powodu braku miejsc.

Reklama

Dodatkowa pomoc dla Indii

Ostrzeżenie pojawia się równolegle z informacją Waszyngtonu, że Stany Zjednoczone przekierowują na Indie własne zamówienia na produkowane w tym kraju szczepionki AstraZeneca, umożliwiając Indiom wyprodukowanie ponad 20 milionów dawek na własny użytek.

Stany Zjednoczone wysyłają również wartą ponad 100 milionów dolarów pomoc do Indii, w tym prawie milion szybkich testów na koronawirusa.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy