Reklama

Reklama

USA: Więcej zgonów na koronawirusa niż w 2020 roku. Media prognozują

W USA liczba zgonów na Covid-19 w 2021 roku może przewyższyć tę z roku poprzedniego - prognozuje nowojorskie radio 1010 WINS powołując się na statystyki Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W USA epidemia pochłonęła ponad 700 tys. ofiar.

Od momentu wybuchu epidemii w USA na COVID-19 zmarło 706 677 osób - wynika ze środowego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar epidemii w 2020 roku wyniosła około 377 tys. - przypomina 1010 WINS.

- Według CDC, przez ostatni tydzień każdego dnia z powodu koronawirusa umierało średnio 1444 osób. Stawia to USA na ponurej drodze do przyćmienia liczby ofiar z 2020 roku - oceniła nowojorska stacja.

Szczepionki szansą

Radio zwróciło jednocześnie uwagę na to, że zdaniem ekspertów takich jak dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena, podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 może odwrócić kierunek pandemii.

Reklama

W USA zaczęto już szczepić trzecią dawką najbardziej narażone na zakażenie osoby, a liczba hospitalizacji spowodowanych infekcją koronawirusem spada.

- Najlepszym sposobem, aby zapewnić, że będziemy w dobrej sytuacji, gdy wejdziemy w zimę, będzie coraz więcej zaszczepionych ludzi - przekonywał Fauci w rozmowie z CNN.
Jak szacują CDC blisko 65 proc. Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje