Reklama

Reklama

USA: Tańsze bilety na koncert dla zaszczepionych przeciwko COVID-19

18 dolarów za bilet na koncert - taką ofertę dla zaszczepionych przeciwko COVID-19 ma kilka zespołów punkowych. Dla osób, które nie przyjęły szczepionki cena wynosi... 999 dolarów. - Chcemy dać dobry przykład - podkreśla wokalista i gitarzysta zespołu Teenage BottleRocket Ray Carlisle.

Fani punkowych zespołów Teenage BottleRocket, MakeWar i Rutterkin mogą dostać zniżkowe bilety na ich koncert 26 czerwca w St. Petersburg na Florydzie, przedstawiając dowód szczepienia przeciw COVID-19. Zapłacą 18 dolarów zamiast 999.

Paul Williams z Leadfoot Productions zapewniał agencję AFP, że reakcja na jego promocję była "przytłaczająco pozytywna". Krytycy, którzy zdobyli jego numer telefonu wyrazili jednak "jasno swoje poglądy".

Williams wyjaśnił, że główny zespół koncertu, Teenage BottleRocket, odniósł się początkowo sceptycznie do projektu. W końcu na to przystał.

Reklama

Przedstawiciel Leadfoot Productions podkreślił, że szczepienia dostępne są już dla wszystkich od 12 roku życia. Jak dodał chciał zaoferować ludziom pragnącym uczestniczyć znowu w koncertach na żywo bezpieczną rozrywkę i zachęcić do szczepienia.

- Chcemy dać dobry przykład (...) zostaliśmy zaszczepieni. Bardzo byśmy chcieli, żebyście też się zaszczepili. Chodźcie imprezować z nami. Bezpieczeństwo pierwsze, impreza na drugim miejscu - mówił fanom w wideo na Facebooku, wokalista i gitarzysta zespołu Teenage BottleRocket Ray Carlisle.

Milion na loterii "szczepionkowej"

Władze federalne, a także stanowe w USA starają się przekonać społeczeństwo o konieczności kontynuowania akcji szczepień, która w kwietniu straciła nieco impet. Szeroko nagłaśniane były informacje o kobiecie w Ohio, która wygrała milion dolarów na loterii "szczepionkowej". Z podobnymi projektami wystąpiły m.in. stany Kolorado, Oregon i Maryland.

W Nowym Jorku można wygrać m.in. stypendium na studia a także bezpłatne bilety na pociąg i karty wstępu do metra. W jednej z waszyngtońskich restauracji kucharz Jose Andres oferował 50-dolarowe bony dla zaszczepionych klientów. Jeszcze inni dają za zaświadczenie o szczepieniu piwo gratis.

Williams zwrócił uwagę w opublikowanej w sobotę rozmowie z AFP, że do tej pory nikt nie wystąpił z pomysłem przekonania do zaszczepienia się fanów rocka.

- Chciałem, żeby dzieci, które chcą iść na koncert zaszczepiły się - zaznaczył dodając, że może sprzedać 250 zniżkowych biletów. Przyznał jednak, że jak dotąd nikt jeszcze z tej oferty nie skorzystał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje