Reklama

USA: Prywatna szkoła nie będzie zatrudniać osób, które zaszczepiły się przeciw COVID-19

Władze prywatnej szkoły z Florydy, założonej przez aktywistkę antyszczepionkową, ogłosiły, że nie będą zatrudniać osób, które przyjęły preparat przeciwko COVID-19. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły zostali już ostrzeżeni o tej decyzji - informuje portal telewizji ABC News.

Władze Centner Academy w Miami wysłały w tej sprawie zawiadomienie do rodziców w poniedziałek, informując o nowej polityce dla dwóch kampusów przeznaczonych dla około 300 dzieci w wieku przedszkolnym do wieku gimnazjalnego. Nauczyciele i pracownicy, którzy już przyjęli szczepionkę, zostali poinformowani, że nadal podlegają szkole, ale nie powinni kontaktować się z uczniami.

Decyzja podjęta z "bardzo ciężkim sercem"

Współzałożycielka placówki Leila Centner poinformowała pracowników w liście w zeszłym tygodniu, że podjęła tę decyzję z "bardzo ciężkim sercem". Centner poprosiła tych, którzy nie otrzymali szczepionki na COVID-19, aby poczekali z tym do końca roku szkolnego, a nawet wtedy zaleciła wstrzymanie się przed zaszczepieniem.

Reklama

Centner podtrzymała swą decyzję we wtorek w oświadczeniu przesłanym AP, które zawierało nieudowodnione twierdzenie, że nieszczepione kobiety doświadczyły poronień i innych problemów rozrodczych tylko przez przebywanie w pobliżu zaszczepionych osób.

Amerykańscy eksperci: Szczepionki są bezpieczne

Agencja Żywności i Leków (FDA), Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem kobiet uznały szczepionki przeciwko COVID-19 stosowane w USA za bezpieczne i skuteczne; są one poddawane bezprecedensowej kontroli pod kątem bezpieczeństwa. W całym kraju nauczyciele otrzymali priorytetowy dostęp do szczepionek, aby uchronić ich przed narażeniem na koronawirusa, gdy szkoły zostaną ponownie otwarte.

Szkoła działa umyślnie wbrew rządowym wytycznym

Leila Centner i jej mąż David założyli szkołę w 2019 roku po przeprowadzce z Nowego Jorku do Miami. Strona internetowa szkoły promuje "wolność medyczną" od szczepionek i oferuje pomoc rodzicom w rezygnacji ze szczepionek, które wymagane są dla uczniów na Florydzie.

Wcześniej w tym miesiącu Centner skrytykowała środki podjęte przez CDC w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa, i oświadczyła, że jej szkoła działa wbrew wytycznym od momentu ponownego otwarcia we wrześniu.

Ładowanie...
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy