Reklama

Reklama

USA: Prawie połowa Amerykanów jest już zaszczepiona przeciw COVID-19

Dyrektor do spraw danych epidemicznych w Białym Domu przekazał, że kampania szczepień w USA znów nabrała tempa. W sumie w USA zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi ponad 163 mln osób, czyli prawie połowa populacji.

- W obliczu nowej fali zakażeń koronawirusem, zwłaszcza wariantem Delta, w USA ponownie nabiera tempa kampania szczepień - poinformował w niedzielę Cyrus Shahpar, dyrektor do spraw danych epidemicznych w Białym Domu.

Według Shahpara w niedzielę w USA zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi 816 tysięcy osób, w tym 517 tysięcy po raz pierwszy. - To znacznie więcej niż dzień wcześniej - podkreślił urzędnik Białego Domu. W sobotę szczepionkę przyjęło ponad 700 tysięcy osób, o 77 proc. więcej niż tydzień wcześniej. W piątek ten wzrost, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, wynosił 43 proc.

Reklama

W kwietniu, w szczytowym miesiącu kampanii, wykonywano w USA średnio około 3 mln szczepień dziennie. Później, zwłaszcza w czerwcu, akcja szczepień uległa znacznemu spowolnieniu.

Więcej nowych zakażeń

W sumie w USA zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi ponad 163 mln osób, czyli prawie połowa populacji.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu, powiedział w niedzielę stacji ABC News, że pandemia będzie się nadal rozprzestrzeniać, ponieważ zbyt wielu Amerykanów pozostaje niezaszczepionych przeciw koronawirusowi.

W ostatnim czasie liczba nowych infekcji szybko wzrasta, głównie za sprawą wysoce zakaźnego wariantu Delta. Najwięcej zakażeń jest w stanach z niskim wskaźnikiem szczepień, m.in. w Luizjanie i na Florydzie.

Od początku pandemii w USA zmarło z powodu koronawirusa ponad 612 tysięcy osób. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje