Reklama

Reklama

​USA: Ponad milion testów na COVID-19 w ciągu doby

Ponad milion testów na koronawirusa przeprowadzono w sobotę w Stanach Zjednoczonych - podały w niedzielę 20 września amerykańskie media. Jest to rekordowy wynik w ciągu 24 godzin. Eksperci uważają jednak, że to i tak za mało, by powstrzymać epidemię.

Dokładna liczba wykonanych w sobotę badań to 1 061 411 - wynika z danych portalu COVID Tracking Project magazynu "The Atlantic". Pytani przez Reutersa eksperci uważają, że liczba ta i tak jest za niska, by powstrzymać w Stanach Zjednoczonych epidemię. 

Ich zdaniem testy pod kątem SARS-CoV-2 powinny być w USA bardziej powszechne i potrzeba od sześciu do 10 milionów takich badań dziennie. Zgodnie z wrześniową analizą Reutersa w większości stanów (27 z 50) odsetek testów z pozytywnym wynikiem na COVID-19 wynosił ponad pięć proc. Próg ten przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) uznawany jest za niepokojący.

Reklama

Ze statystyk prowadzonych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło 199 474 Amerykanów. Telewizja NBC, powołując się na własne zestawienia, już w sobotę informowała jednak, że liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 200 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy