Reklama

Reklama

USA: Pokłócił się o maseczki w sklepie. Zastrzelił kasjerkę

​30-latek spierał się z kasjerką o to, czy w sklepie powinien zasłaniać usta i nos maseczką. W rezultacie zastrzelił kobietę i zranił dwie inne osoby - poinformowała Melody Maddox, szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty. Napastnika od dalszych działań skutecznie powstrzymał ochroniarz.

Jak podały lokalne władze, do zdarzenia doszło w Decantur na przedmieściach stolicy Georgii, Atlanty. Mężczyzna zidentyfikowany jako Victor Lee Tucker wdał się w sprzeczkę na temat noszenia maseczek w sklepie, po czym wyszedł bez dokonania zakupów. Po chwili jednak wrócił z bronią w ręku, oddając strzały w stronę kasjerki.

Niektóre sklepy w USA wciąż wymagają maseczek

W odpowiedzi pracujący w sklepie w charakterze ochroniarza miejscowy zastępca szeryfa rezerwy (rolę tę pełnił w roli ochotnika) wdał się w wymianę ognia z napastnikiem i w jej wyniku obaj zostali ranni. Ranna została też druga kasjerka. Wszyscy są w stabilnym stanie. Według szeryf Maddox zachowanie policjanta mogło uratować życie innych ludzi w sklepie.

Reklama

Choć Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) już w maju rozluźniły zalecenia co do noszenia masek, w praktyce znosząc obowiązek noszenia ich w większości miejsc, część sklepów i lokali w USA nadal wymaga zakrywania twarzy i nosa.

Reklama

Reklama

Reklama