Reklama

Reklama

USA: Czterech nauczycieli zmarło na COVID-19. Gubernator zakazuje noszenia maseczek w szkołach

Floryda zmaga się ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa. Jednej doby na COVID-19 zmarło czworo nauczycieli. Przeciwnikiem noszenia maseczek w szkołach jest gubernator stanu, który zakazał zakrywania ust i nosa.

Związek Nauczycieli Hrabstwa Brownward poinformował, że na początku tygodnia w ciągu doby zmarło czterech nauczycieli. Zgony te nastąpiły na kilka dni przed rozpoczęciem zajęć w szkołach na Florydzie. 

Przewodnicząca Związku Anna Fusco powiedziała, że co najmniej troje z nich nie było zaszczepionych, ale mieli niedługo przyjąć szczepionkę.

Maseczki zakazane

Gubernator Florydy Ron DeSantis wydał tymczasem zakaz zakładania maseczek w stanowych szkołach publicznych, czemu sprzeciwił się Związek. Zakaz ten zawierał groźbę wstrzymania wypłat szkołom, które się do niego nie zastosują. 

W hrabstwie Leon na Florydzie sędzia sądu okręgowego miał w piątek zapoznać się z pozwem wniesionym przez rodziców z kilku dużych okręgów, którzy proszą o cofnięcie zakazu gubernatora noszenia maseczek w szkołach. Rodzice argumentują, że nakaz DeSantis narusza konstytucję Florydy, przyznającą uprawnienia nadzorcze wyłącznie lokalnym radom szkolnym.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy