Reklama

Reklama

Ursula von der Leyen: Uczyńmy rok 2021 czasem odbudowy i nadziei

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen z zadowoleniem ogłosiła początek szczepień na COVID-19. Rozpoczną się one w niedzielę, równocześnie we wszystkich krajach UE. Z tej okazji zamieściła w mediach społecznościowych specjalne nagranie.

W sobotę szczepionki Pfizera i BioNTech był dostarczane do krajów w całej UE. Masowy proces szczepień ma się rozpocząć w dniach 27-29 grudnia. Wyjątkiem są Węgry, Niemcy i Słowacja, gdzie pierwszych szczepień dokonano już w sobotę.

Z tej okazji przewodnicząca KE Ursula von der Leyen opublikowała w mediach społecznościowych specjalne nagranie.

- Zaczynamy odwracać historię tego trudnego roku. Dziś mamy dzień dostaw, a jutro w całej Europie zaczynamy szczepienia przeciw COVID-19. Szczepionka będzie dostępna w tym samym czasie we wszystkich krajach UE. Ludzie zaczną przyjmować szczepionkę w Atenach, Rzymie, Helsinkach, Sofii. Te dni europejskich szczepień są wzruszającym przejawem naszej europejskiej jedności i europejskiego sukcesu - mówiła w nagraniu.

Reklama

"Szczepienia przywrócą nam stopniowo normalne życie"

Szefowa KE podkreśliła, że "z czasem będziemy mieli więcej szczepionek, kiedy już potwierdzi się, że są bezpieczne i skuteczne".

- Unia Europejska zapewnia szczepionki dla całej swojej populacji - 450 milionów, ale również dla takich krajów, jak Islandia czy Norwegia. Szczepienia przywrócą nam stopniowo normalne życie. Ale wtedy, kiedy wystarczająca liczba mieszkańców zostanie zaszczepiona. Będziemy mogli znowu podróżować, spotykać znajomych i przyjaciół i mieć normalne wakacje, za którymi tęsknimy. Ale do tego czasu musimy być ostrożni. Musimy chronić przed wirusem siebie i swoich bliskich. Bądźmy razem bezpieczni. Uczyńmy rok 2021 czasem odbudowy i nadziei - podsumowała von der Leyen.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama