Reklama

Reklama

Ukraińskie media: Rząd nie będzie przedłużać zakazu wjazdu dla cudzoziemców

Ukraiński rząd nie będzie przedłużać obowiązującego do 28 września zakazu wjazdu dla cudzoziemców - twierdzą w piątek (25 września) ukraińskie media, powołując się na źródła we władzach. Zakaz wprowadzono w związku z pandemią COVID-19.

Według portalu Europejska Prawda od 29 września zaczną obowiązywać nowe regulacje dotyczące zasad wjazdu dla obcokrajowców. Serwis podkreśla, że nie wiadomo, kiedy rząd podejmie ostateczną decyzję w sprawie otwarcia granic, ale jest co do tego zgoda w kierownictwie. O takich planach rządu piszą też portal RBK-Ukraina i agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła.

Reklama

Najpewniej obcokrajowców będą obowiązywać takie same regulacje jak Ukraińców przyjeżdżających z zagranicy - pisze Europejska Prawda. Obecne zasady są uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju, z którego podróżuje obywatel Ukrainy.

Za państwo o znacznym stopniu rozprzestrzeniania się koronawirusa uznaje się kraj, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni przewyższa liczbę takich przypadków na Ukrainie.

Miesiąc z zakazem

Zakaz wjazdu zaczął obowiązywać 28 sierpnia. Nie obejmuje on m.in. krewnych obywateli Ukrainy w linii prostej, obcokrajowców, którzy posiadają oficjalne obowiązujące pozwolenie na pracę na Ukrainie, przybywają na Ukrainę w celu nauki, stale lub tymczasowo mieszkają na Ukrainie i posiadają pozwolenie na stały albo tymczasowy pobyt, są przedstawicielami oficjalnych delegacji zagranicznych, dyplomatami, pracownikami międzynarodowych organizacji. 

Osoby te są zobowiązane do posiadania polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem COVID-19 i obserwacją.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama