Reklama

Reklama

Ukraina: Procesja w intencji ochrony przed koronawirusem

W Winnicy, w środkowej części Ukrainy, około siedmiu tysięcy osób wzięło udział w procesji w intencji ochrony przed chorobami, w tym przed koronawirusem - poinformowały ukraińskie media.

W procesji, która odbyła się 8 marca - w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu (tzw. niedzielę Triumfu Prawosławia) - uczestniczyli wierni Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego.

Procesja jest "tradycyjną reakcją Cerkwi na wybuchy chorób, susze, katastrofy naturalne, epidemie, co jest nadzwyczaj aktualne w obecnych warunkach szerzenia się na świecie koronawirusa" - napisano na ulotkach rozdawanych przed rozpoczęciem zgromadzenia. O treści przesłania informuje lokalny portal Weża.

Jak pisze ten winnicki serwis, na czele procesji szli duchowni, za nimi mężczyźni i kobiety, którzy nieśli duże ikony na drewnianych stelażach, a dalej reszta wiernych. Śpiewano cerkiewne pieśni o zbawieniu - dodaje. Procesję wiernych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej na Ukrainie ochraniało wielu policjantów.

Reklama

Portal Weża zaznacza, że podczas procesji stała się rzecz "symboliczna" - jej uczestnicy nie przepuścili jadącej na sygnale karetki. Ambulans musiał pojechać inną trasą.

Dotychczas na Ukrainie potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem - w mieście Czerniowce na południowym zachodzie kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy