Reklama

Reklama

Ukraina: Prezydent zapowiada nagrody dla zaszczepionych przeciw COVID-19

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał w poniedziałek w oświadczeniu wideo, że wszyscy obywatele, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, otrzymają po tysiąc hrywien, czyli około 155 zł.

Agencja Reutera zauważyła, że Ukraina to kraj o jednym z najmniejszych odsetków zaszczepienia przeciwko COVID-19 w Europie.

W poniedziałek na Ukrainie odnotowano 442 ofiary śmiertelne choroby wywoływanej przez koronawirusa. Tego dnia na świecie tylko w Rosji zmarło więcej osób z powodu COVID-19.

Od początku pandemii na Ukrainie zachorowało ponad 3 mln osób, zmarło 77 tys. 

Kijowskie krematorium podwoiło liczbę kremacji

Krematorium w Kijowie przeprowadza dwa razy więcej kremacji w porównaniu do letnich miesięcy. Powodem jest wzrost liczby zgonów związanych z COVID-19 - przekazał w poniedziałek rzecznik obiektu Andrij Jaszczenko w rozmowie z AFP.

Reklama

- Porównując ten okres z letnim, przeprowadziliśmy dwa razy więcej kremacji - powiedział Jaszczenko. - O ile wtedy było ich średnio 60 dziennie, teraz jest między 100 a 120 - dodał. W sierpniu skremowano 1,4 tys. ciał, a w październiku 2,8 tys.

Według informacji rzecznika od kilku tygodni krematorium pracuje też dłużej w ciągu dnia i zdarzyły się dni, gdy było otwarte do północy. Kremacja zmarłych z powodu COVID-19, zaznaczył, jest inna niż pozostałe, ponieważ nie wolno otwierać trumien ani odprawiać nabożeństw.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL