Reklama

Reklama

Ukraina: Najwięcej zgonów od początku pandemii

15 579 zakażeń koronawirusem i 538 zgonów z powodu Covid-19 - to najnowszy bilans zakażeń, przekazało ukraińskie ministerstwo zdrowia. To najwyższy bilans przypadków śmiertelnych od początku pandemii.

W poniedziałek potwierdzono 15 579 infekcji, w tym 1309 wśród dzieci i 282 wśród pracowników medycznych. 538 chorych zmarło, 2852 osoby hospitalizowano, a 7776 uznano za wyzdrowiałe.

To najwyższy dzienny bilans zgonów od początku pandemii. Poprzednio najwyższą liczbę przypadków śmiertelnych zarejestrowano na początku kwietnia i było to 481 zgonów.

Szczyt zachorowań w końcu października

Poprzedniego dnia najwięcej zakażeń wykryto w obwodach: odeskim, charkowskim, dniepropietrowskim, zaporoskim i lwowskim. Według prognoz ministerstwa ochrony zdrowia szczyt zakażeń i największe obciążenie systemu opieki medycznej przypadnie na koniec października, zaś tempo rozprzestrzeniania się infekcji zacznie spadać w połowie listopada.

Reklama

Od początku pandemii na Ukrainie zarejestrowano ok. 2,66 mln infekcji i 61 348 zgonów. W pełni zaszczepionych jest 6,6 mln z ok. 41 mln mieszkańców Ukrainy.

W kraju obowiązuje tzw. adaptacyjna kwarantanna, polegająca na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danym regionie. Część obwodów jest w tzw. czerwonej strefie, dla której przewidziano najostrzejsze restrykcje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje