Reklama

Tysiące Niemców poleciały w weekend na Majorkę

Niemieccy turyści tłumnie przybywają na Majorkę. W sobotę do Palmy, stolicy wyspy, przyleciało 60 samolotów z Niemiec. W niedzielę miało ich być już 70 - podały służby lotniska.

Same tylko samoloty firmy Eurowings leciały na wyspę 44 razy z dziewięciu niemieckich lotnisk w sobotę i niedzielę. To prawie cztery razy więcej lotów, niż w poprzedni weekend. Linia lotnicza nie podała dokładnej liczby pasażerów. - Wszystkie loty były dość dobrze zarezerwowane - powiedział rzecznik firmy agencji informacyjnej dpa. Oferta lotów wciąż wynosi mniej niż 40 proc. w porównaniu z okresem sprzed koronawirusa.

Biuro TUI przywiozło na wyspę prawie 2000 wczasowiczów 15 samolotami z pięciu niemieckich lotnisk. - Loty nie były w pełni zarezerwowane i na tym samym poziomie, co w zeszły weekend - powiedział rzecznik dpa.

Reklama

Bezpłatna kwarantanna w hotelu

"W przypadku zakażenia się, niezbędną wówczas kwarantannę niemieccy turyści mogą bezpłatnie spędzić w jednym z hoteli specjalnie utworzonych dla chorych turystów" - poinformowała w niedzielę gazeta "Mallorca-Zeitung", powołując się na informacje z regionalnego Ministerstwa Zdrowia.

Usunięta z listy obszarów zagrożonych

Rząd federalny usunął Majorkę z listy obszarów zagrożonych koronawirusem 14 marca, po tym, jak liczba nowych infekcji na 100 000 mieszkańców spadła poniżej limitu 50 w ciągu siedmiu dni. Według najnowszych obliczeń hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia zachorowalność wynosi obecnie 28,71.

Dzięki usunięciu z listy ryzyka wczasowicze na Majorce nie musieli już poddawać się kwarantannie i testować po powrocie, co doprowadziło do boomu rezerwacji na święta wielkanocne. Jednak od wtorku każdy pasażer przylatujący z zagranicy musi wykazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Rząd odradza podróże

Rząd niemiecki generalnie odradza podróże krajowe i zagraniczne, ponieważ uważa mobilność za główny czynnik pandemii. W weekend w większości krajów związkowych rozpoczęły się już urlopy związane ze świętami wielkanocnymi. 

Jak donosi "Mallorca Zeitung", hiszpański operator lotniska Aena spodziewa się w okresie od 26 marca do 5 kwietnia łącznie 532 połączeń lotniczych z i do Niemiec. To o 51 proc. mniej niż w czasie świąt wielkanocnych w 2019 roku, ostatnim roku przed pandemią.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy