Reklama

Reklama

Turcja: Czterodniowy zakaz wychodzenia z domu

W związku z kryzysem koronawirusowym prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w poniedziałek wprowadzenie na czas od czwartku do niedzieli czterodobowego zakazu wychodzenia z domów w 31 miastach, w tym w Ankarze, Stambule i Izmirze.

Erdogan poinformował o tym po przeprowadzonej za pośrednictwem łączy internetowych naradzie rządu. Na czwartek przypada w Turcji państwowe święto, upamiętniające 100. rocznicę zebrania się jej republikańskiego parlamentu, a w piątek Turcy rozpoczynają ramadan, czyli muzułmański księżycowy miesiąc religijnego dziennego postu.

Od dwóch tygodni we wspomnianych 31 miastach obowiązuje w soboty i niedziele 48-godzinny zakaz opuszczania domów, ale apteki, sklepy z pieczywem czy szpitale pozostają tam zwykle otwarte.

Już wcześniej tureckie władze poleciły, by dzieci i młodzież w wieku poniżej 20 lat, seniorzy od 65 roku życia oraz osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe powstrzymywały się od chodzenia na wolnym powietrzu.

Reklama

Minister zdrowia Fahrettin Koca napisał w poniedziałek na twitterze, że w Turcji zarejestrowano już blisko 91 tys. przypadków koronawirusa, a 2140 zakażonych osób zmarło.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy