Reklama

Trzecia fala koronawirusa. Protesty przeciw obostrzeniom w Niemczech

Tysiące ludzi zgromadziły się w sobotę w kilku niemieckich miastach, by zaprotestować przeciwko obostrzeniom epidemicznym. Protesty odbyły się pomimo tego, że w kraju grozi trzecia fala zakażeń koronawirusem. Manifestujący w większości nie mieli masek ani nie zachowywali dystansu.

Według agencji AFP policja w Monachium rozpędziła demonstrację, która zgromadziła kilka tysięcy osób w pobliżu bawarskiego parlamentu. Z kolei na północnym zachodzie kraju, w Dusseldorfie, na ulice wyszły dwa tys. osób oraz wyjechały setki samochodów campingowych.

Bez masek i dystansu

W Dreźnie, w Saksonii, według lokalnej policji, przeciwko obostrzeniom związanymi z COVID-19 protestowały setki ludzi, w tym przeciwników szczepionek i aktywistów skrajnej prawicy. Większość z nich nie miała masek i nie przestrzegała dystansu społecznego. 

Policja przekazała, że usiłowała późnym popołudniem rozpędzić manifestujących, przez co doszło do niewielkich starć.

Reklama

Trzecia fala zakażeń

Do demonstracji dochodzi w czasie, gdy władze państwowe ostrzegają przed trzecią falą zakażeń koronawirusem. Zdaniem Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) fala już się rozpoczęła. Szef Instytutu Lothar Wieler poinformował o tym w czwartek. 

- Mamy bardzo wyraźne powody, by twierdzić, że trzecia fala koronawirusa już się zaczęła. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni - powiedział w wywiadzie dla Stowarzyszenia Dziennikarzy ONZ (ACANU).

Surowe obostrzenia

Obostrzenia w Niemczech są surowe - bary, restauracje, obiekty kulinarne i sportowe oraz sklepy pozostają zamknięte od wielu miesięcy.

Jak przekazała agencja AFP, kanclerz Angela Merkel i przywódcy 16 krajów związkowych mają rozważyć podjęcie możliwych nowych środków przeciwepidemicznych 22 marca.

W sobotę odnotowano w Niemczech 12 674 nowe przypadki zakażeń koronawirusem oraz 239 ofiar śmiertelnych.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy