Reklama

Reklama

Trwa rejestracja na szczepienie dla dzieci. 48 tys. zgłoszonych

- Od północy na szczepienie przeciw COVID-19 zarejestrowano 48 tys. dzieci w wieku 5-11 lat - przekazał we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dostępnych jest około 70 tys. terminów na szczepienia, które rozpoczną się w czwartek.

Rzecznik MZ przypomniał, że od północy uruchomiono rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Szczepienia najmłodszych. Zarejestrowanych 48 tys.

- Z danych sprzed 10 minut wynika, że tych dzieci zgłoszonych jest 48 tys. - podsumował pierwsze godziny rejestracji najmłodszych. Dodał też, że resort zachęca punkty szczepień, w których wyczerpują się terminy (tzw. sloty) do wystawiania dodatkowych, aby "nie trzeba było jeździć do powiatu czy gminy dalej, by zaszczepić dziecko".

- Tych slotów na chwilę obecną mamy w granicach 70 tys. i cały czas jesteśmy w kontakcie z punktami szczepień, by było ich jeszcze więcej - zapewnił Andrusiewicz.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy