Reklama

Reklama

Test na koronawirusa. Zapisy przez internet

Nowa ścieżka testowania na koronawirusa - nie będzie potrzebne skierowanie od lekarza POZ. - Zdecydowaliśmy się na odciążenie podstawowej opieki zdrowotnej ze zlecania za pośrednictwem lekarza badania w kierunku COVID-19. Będzie można to zrobić samodzielnie za pomocą formularza dostępnego na stronie gov.pl/dom - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał szef resortu, badanie na obecność koronawirusa w organizmie nadal będzie bezpłatne.

Szef MZ na konferencji prasowej przekazał, że będzie nowa ścieżka testowania na obecność koronawirusa.

- Zdecydowaliśmy się na odciążenie podstawowej opieki zdrowotnej z tego, żeby zlecać za pośrednictwem lekarza badania w kierunku covid. Będzie można to zrobić samodzielnie, bez konieczności korzystania z lekarza - poinformował Niedzielski.

Wynik w internecie

Minister zdrowia wyjaśnił, że na stronie gov.pl/dom znajduje się formularz, który należy wypełnić. - To podstawowe pytania, które dotyczą sytuacji identyfikowania ryzyka, czy był kontakt z osobą zarażoną, bo to jest przesłanka do wykonania testu, a z drugiej strony podsumowanie objawów, z którymi macie państwo do czynienia. Jeśli te objawy w takiej ankiecie zostaną potwierdzone, to wtedy pod wskazany numer w formularzu będzie oddzwaniał konsultant z infolinii i potwierdzając tożsamość będzie wystawiał zlecenie na wykonanie badania - powiedział minister.

Reklama

Podkreślił, że konsultanci będą dostępni od 8 do 18, również w weekendy. Wyniki badania - jak dodał - będzie można odczytać na internetowym koncie pacjenta.

Niedzielski zapewnił, że badanie będzie bezpłatne i wyraził nadzieję, że pozwoli to na zwiększenie dostępności do testów. 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy