Reklama

Reklama

Tajlandia otwiera się na turystów. Większość obywateli jest przeciwko

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha ogłosił plan zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 turystów z wybranych państw. Jak wskazuje jednak sondaż przeprowadzony przez jeden z tajlandzkich uniwersytetów, większość obywateli nie popiera tego pomysłu.

Większość mieszkańców Tajlandii nie chce otwarcia kraju dla zagranicznych turystów, w obawie przed kolejnym wzrostem liczby infekcji koronawirusem - informuje w niedzielę singapurski dziennik "The Straits Times", powołując się na aktualne badania opinii publicznej.

Decyzja ws. kwarantanny dla turystów

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha ogłosił w tym tygodniu plan zniesienia od 1 listopada obowiązkowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 turystów przybywających z 10 krajów - w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin. Zagraniczni urlopowicze musieliby jednak przechodzić badanie na obecność koronawirusa przed i po przylocie do Tajlandii.

Reklama

Blisko 60 proc. uczestników przeprowadzonego w ostatnich dniach przez jeden z tajlandzkich uniwersytetów sondażu odrzuca plan premiera. Większość respondentów opowiada się również za otwarciem kraju dla turystów dopiero po zaszczepieniu ponad 70 proc. populacji Tajlandii.

Obecnie ok. 35 proc. spośród blisko 70 mln mieszkańców kraju przyjęło dwie dawki szczepionki, chociaż wskaźnik ten różni się w zależności od regionu, np. w stołecznym Bangkoku wynosi ponad 65 proc. - przypomina singapurska gazeta.

Od początku pandemii w 2020 r. tajlandzki sektor turystyczny mógł utracić ok. 50 miliardów dolarów - informuje BBC. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje